Plánují s námi: ERGO aktiv

13.05.2020 15:10

Jednačtyřicetiletý Jiří byl úspěšným manažerem u nadnárodní společnosti. Jednoho dne si šel lehnout a probral se až v nemocnici. Tam mu sdělili, že prodělal mozkovou mrtvici. Chtěl se ihned vrátit do práce a dělat všechno jako dříve, ale nešlo to. Měl vážné problémy se stabilitou, řečí, zrakem. Sám si nedošel ani na záchod. Vše postupně zvládl díky pomoci nejbližších a ERGO Aktivu.

Centrum neurorehabilitace ERGO Aktiv bylo založeno v roce 2009 a od začátku sídlí na Žižkově. Zhruba 15 odborníků pomáhá lidem, jako je Jiří, v návratu k běžným denním aktivitám, soběstačnosti, práci a ztraceným funkcím a dovednostem. Terapie vždy vychází z konkrétních cílů a potřeb klienta a vedou ji odborníci z oblastí ergoterapie, fyzioterapie, psychoterapie, speciální pedagogiky, logopedie, arteterapie, rehabilitačního lékařství a sociální oblasti.

ERGO Aktiv se v roce 2015 přestěhoval do polikliniky Olšanská. Jsou zde velmi spokojeni. Líbí se jim skvělá dopravní dostupnost, bezbariérová zastávka Olšanská, nové parkoviště. Výhodná je také blízkost Parukářky, kam s klienty chodí.

ergoaktiv2Jak dále vnímají Prahu 3? „Praha 3 dobře vstoupila do komunitního plánování sociálních služeb, propojování organizací a firem. Na podzim bylo setkání pracovních skupin. Chyběli mi tam zástupci veřejnosti, což je škoda. Zde je prostor ke zlepšování. Dále se rozjíždí projekt terénní sociální práce a case management, to je na dobré cestě. Celkově nám přijde, že se z Prahy 3 stává skvělý partner,“ komentuje vedoucí terapeutka Veronika Slepičková.

V době karantény byl provoz denního stacionáře nařízením vlády pozastaven. Přesto to neznamenalo konec rehabilitací a společného setkávání klientů. „Snažíme se s klienty být v kontaktu online nebo po telefonu. Skupinová psychoterapie probíhá online, logopedie, fyzioterapie také. Bereme to jako výzvu a učíme se distanční terapii, “ říká Veronika Slepičková.

Na závěr varování: nepřetěžujte organismus a vyhýbejte se stresu. Výskyt mrtvice u mladších generací stoupá, nejde jen o jednačtyřicetiletého Jiřího, ale jsou to i lidé mladší.

Více najdete na www.ergoaktiv.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login