Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah
  • Praha 3
  • Čistá trojka
  • Mobilní rozhlas
  • Antigraffity program
  • Trhy na Jiřáku
  • Pravidla podporovaného bydlení

Vnitrobloky ožijí díky bleším trhům

V neděli 21. května můžete na místních bleších trzích prodat a nakoupit předměty z druhé ruky nebo jen tak nahlédnout do dvou zajímavých zákoutí.

Vnitrobloky tvoří až třetinu zelené plochy měst. Mnoho z nich je v zanedbaném stavu, přitom představují prostor, kde je možné zeleň podpořit například osázením záhonů, sběrem dešťové vody, tvorbou povrchu propustného pro srážky nebo instalováním kompostérů. Další možností je upravit a zkultivovat vnitroblok tak, aby se stal příjemným místem pro sousedská setkání a relaxaci. „Na řadě míst Prahy 3 mají obyvatelé stále šanci přetvořit nevyužitý prostor na zelenou oázu uprostřed rušné metropole,“ říká komunitní koordinátorka Prahy 3 Vendula Guhová.

Na význam vnitrobloků v městském prostředí upozorňuje komunitní akce, kterou v neděli 21. května pořádají s podporou třetí městské části spolky Bieno a Sběratelka věcí. V rámci celopražské iniciativy Živé vnitrobloky proběhnou na Praze 3 dva bleší trhy. Jeden se koná od 10 do 14 hodin ve vnitrobloku Radhošťská 18, další od 13 do 17 hodin ve vnitrobloku Soběslavská 37. Prodávat a nakupovat tu můžete nejrůznější předměty z druhé ruky, jako je třeba oblečení, elektronika, knížky, dětské hračky, malý nábytek a další vybavení domácnosti. Těšit se můžete i na doprovodný program a pohoštění. „Akce podporuje setkávání lidí a sdílenou ekonomiku. Ukazuje vnitrobloky jako cenná místa, která si zaslouží vylepšovat a která lze využívat i pro nejrůznější aktivity zpříjemňující život obyvatel měst,“ upřesňuje záměr Barbora Týcová ze spolku Bieno. Registrační poplatek pro prodávající je 100 korun, nakupující mají vstup zdarma. Podrobnosti najdete na webové adrese vnitrobloky.cz

Dalším užitečným zdrojem informací je rozcestník Jak na obnovu vašeho vnitrobloku na webu planujtrojku.cz. V šesti krocích vám poskytne přehledný návod na revitalizaci vnitrobloku, ať už uvažujete o jeho komplexní proměně, nebo jen o menších úpravách. 

Sdílet:

Miroslav Štochl, Radniční noviny, foto: Irena Marešová

03. 05. 2023

Login