Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah
 • Praha 3
 • Čistá trojka
 • Mobilní rozhlas
 • Antigraffity program
 • Trhy na Jiřáku
 • Pravidla podporovaného bydlení

Rozhodli jste o vítězi soutěže Můj oblíbený obchod

Velká letní soutěž měla za cíl najít oblíbené obchody na Praze 3. Mohli jste nominovat různé druhy kamenných prodejen jako jsou potraviny, papírnictví, květinářství a další. O vítězích rozhodlo více než 1600 vašich hlasů.  

Roman Černý (PeMi) převzal ocenění z rukou starosty Michala Vronského a místostarosty Pavla Dobeše. 

Z 64 nominovaných obchodů jste vybrali tři vítěze z každé oblasti – západní Žižkov, východní Žižkov, Vinohrady. Uznání a poděkování si ale zaslouží všechny zdejší obchody. „Pro majitele a provozovatele obchodů byly poslední čtyři roky hodně náročné. Museli se vypořádat s dopady pandemie, ale také s nárůstem cen, od energií až po nájemné. Uspořádáním soutěže o nejoblíbenější obchody Prahy 3 jsme je chtěli alespoň trochu podpořit a pomoct jim se zviditelněním mezi občany naší městské části. Myslím, že se to podařilo a já moc děkuji všem, kdo se zapojili do nominací i hlasování,” říká místostarosta Prahy 3 Pavel Dobeš. „Charakter ulice utvářejí kamenné obchody a služby. Jejich role je v tomto ohledu stále nezastupitelná, a proto děkuji všem obchodníkům, kteří svým obchůdkem pomáhají dělat lepší Prahu 3,“ dodává starosta Michal Vronský.

V rámci soutěže jste mohli během června nominovat jeden oblíbený obchod a poté v červenci a srpnu dát jednomu nominovanému obchodu hlas. Na první příčku v oblasti západního Žižkova jste nakonec nejvyšším počtem hlasů úplně ze všech umístili PeMi drogerii na Olšanském náměstí. „Je to pro nás opravdu velká pocta. Neříkám, že jsem čekal, že vyhrajeme, ale opravdu jsem v to doufal, protože vidím, že k nám lidé často nachází cestu,“ říká majitel Roman Černý.

Oceněné obchody

 • oblast 1 ⟶ západní Žižkov

 1. Drogerie PEMI (156) - Táboritská 16/24
 2. Žižkovská štrúdlárna (77) - Jeseniova 909/29
 3. M&E Květiny (55) - Lukášova 311/5
 • oblast 2 ⟶ východní Žižkov

 1. ZkusNosítko.cz (119) - Biskupcova 1643/37
 2. Lahůdky Ohrada (104) - Koněvova 128/2A
 3. Botanika – Květinářství, doplňky, workshopy (78) - Koněvova 1627/179
 • oblast 3 ⟶ Vinohrady

 1. Bout – bezobalový obchod s potravinami a drogerií (122) - Nitranská 918/14
 2. Bezobalu Radhošťská (53) - Radhošťská 2278/1
 3. Koala Vin – tabák (17) - Vinohradská 1756/114

 

Medailony všech vítězných obchodů vyjdou v říjnu na webu a v tisku Radničních novin Prahy 3.

 

V následujících dnech se dozvíte, zda budete patřit mezi trojici vylosovaných šťastlivců, kteří obdrží poukázku na nákup v hodnotě 1000,- Kč v jednom z vítězných obchodů.

Kompletní výsledky

 

Mapa 64 vámi nominovaných obchodů (vítězové mají speciální zlatou ikonu):

 

Sdílet:

text: Vendula Kryštofová, foto: Diana Delevová

13. 09. 2023

Login