Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah
  • Praha 3
  • Čistá trojka
  • Mobilní rozhlas
  • Antigraffity program
  • Trhy na Jiřáku
  • Pravidla podporovaného bydlení

Výstava studentských návrhů pro veřejné prostranství Jarov/Vackov

Výstava potrvá do 16.10. ve „vnitrobloku Jarov“ (prostranství mezi ulicemi Na Jarově, V Zahrádkách, Pod Jarovem).  

Veřejné prostranství na Jarově, vymezené ulicemi Na Jarově a V Zahrádkách, má charakter sídlištní veřejné zeleně. Jeho stávající úprava vznikla v souvislosti s výstavbou panelových domů na přelomu 80. a 90. let. Tato „sídlištní zeleň“ nemá pro místní obyvatele významnou přidanou hodnotu, sami na tento nepříznivý stav poukazují a záměrem městské části Praha 3 je toto veřejné prostranství revitalizovat.

Podmínkou rekonstrukce místa ovšem je, aby dotčené pozemky byly ve správě Prahy 3. Proces získávání pozemků už běží, některé Praha 3 odkoupila (p. č. 3087), o dalších se ve spolupráci hlavním městem jedná. Příprava proměny tohoto prostranství probíhá od začátku s místními a unikátně též s Ústavem krajinářské architektury Fakulty architektury ČVUT. Studentské návrhy, které přináší tato výstava, můžete hodnotit a komentovat v anketě.

 

Hodnocení a komentáře: https://1url.cz/HrED9

 

FB událost: https://fb.me/e/1ruTTHTWh

Už proběhlo

Úvodní setkání /24. 2. 2022/  (cca 50 lidí) na veřejném prostranství na Jarově (vymezeno ulicemi Na Jarově a V Zahrádkách)

Anketa -  /25. 3. - 6. 4. 2022/ účast 184 lidí. Úprava prostoru pro relaxaci (hlavní) a aktivity. Největší podpora pro prostory na relaxaci a dětské hřiště. Mobiliář – hlavně koše, lavičky, pítko. Komunitní kompostér - získal podporu, ale bude ještě předmětem diskuse. Chybí hlavně vzrostlé košaté stromy. Pohyb psů – hlavně na vodítku, ale bude třeba hledat vyhovující dohodu. Obecně byl důraz kladen na to, aby nová úprava nezpůsobila zvýšení hluku. Mezi dalšími podněty se objevily např. toalety, „knihobudka“ či „mlžítka“. 

Prezentace studentských pracovních návrhů /7. 4. 2022/, studenti krajinářské architektury (ČVUT) společně s pedagogy prezentovali pracovní návrhy v ZŠ Jarov, získali zpětnou vazbu jak od obyvatel oblasti, tak od zástupců městské části P3.

Prezentace studentských hotových návrhů /30. 5. 2022/, studenti a pedagogové prezentovali v ZŠ Jarov hotové návrhy revitalizace veřejného prostranství Jarov a jeho okolí.

 

- na základě studentských návrhů a zpětné vazby obyvatel vznikne zadání pro studii revitalizace území

 

Sdílet:

Událost trvá:

od 17. 9. 2022 14:00
do 16. 10. 2022 0:00

Přidat do Google kalendáře
Login