Tvorba strategie pro Prahu 3 jde do další fáze

11.01.2021 13:17

Trojka má za sebou veřejné debaty, během nichž jste diskutovali o jednotlivých lokalitách. Participativních setkání se zúčastnilo více než 600 lidí.Teď je na programu sociologický průzkum, do kterého se můžete také zapojit.

Sociologickým šetřením na reprezentativním vzorku pokračuje proces vytváření desetiletého strategického plánu Prahy 3. Navazuje na 32 participativních setkání, která probíhala většinou online od konce září do konce listopadu a kterých se zúčastnilo více než 600 místních obyvatel. Jedno ze setkání bylo určeno také zastupitelům městské části a pamatovalo se i na ty, kdo se k virtuálním schůzkám nemohou připojit. Ti měli možnost vyplnit papírový dotazník. „Mezi hlavní diskutovaná témata patřila budoucí bytová výstavba, gentrifikace, dostupnost služeb, bezpečnost, doprava a její dopady a samozřejmě i stav a množství zeleně,“ popisuje koordinátor participace Karel Světlík. Zajímavým zjištěním pro něj bylo, že se k online setkáním připojilo mnoho mladých lidí, často s malými dětmi, kteří by na fyzické setkání nemohli přijít. Tématu budoucnosti třetí městské části se chopili také studenti DAMU, kteří vypracovali Koncept rozvoje kultury městské části Praha 3. Jejich práci včetně Pohádky o krásné Praze /II v roce 2030 si můžete přečíst ZDE. Nyní přichází další etapa: relevanci sesbíraných podnětů ověří reprezentativní kvantitativní průzkum, který na území Prahy 3 zahrne vzorek minimálně 1 100 respondentů.

Z dalších projektů se zapojením veřejnosti...

  • Slezská ulice Ankety se zúčastnilo 606 respondentů, přejí si víc zeleně, kvalitnější podmínky pro chod-ce a řešení otázek spojených s parkováním. Další krok: Na přelomu ledna a února 2021 tým architekta Davida Mareše představí návrh koncepční studie, následuje komentovaná procházka a veřejné projednání.
  • Nový park pod Parukářkou Měl by plnit funkci rekreační, relaxační a estetickou, důležité je zejména zachování a rozšíření biotopu kriticky ohrožených obojživelníků a plazů. Uvažuje se o umístění lesní mateřské školky a komunitní zahrady do východní části parku.Další krok: Během ledna se na základě podaných nabídek vyberou architekti, veřejnost a klíčoví aktéři se zapojí do přípravy studie.

logo ESF OPZ

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login